TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

JBL
4369
| JBL 4369 | |
|---|---|
| Model | JBL 4369 |
| Type | Floorstander |
| Power | Passive |
| Height | 44.1 in |
| Width | 24.2 in |
| Depth | 18.5 in |
| Weight | 140 lb |
| Enclosure | bass-reflex-front |
| Drivers | 1× 3 in tweeter (Annular Ring compression driver), 1× 15 in woofer (Cast-aluminum frame woofer) |
| Frequency response | 28–25000 Hz (±6 dB) |
| Sensitivity | 93 dB |
| Impedance | 6 Ω |
| Recommended amp | 350 W |
| Manufacturer | global.jbl.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |