TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

ELAC
Debut ConneX DCB41
| ELAC Debut ConneX DCB41 | |
|---|---|
| Model | ELAC Debut ConneX DCB41 |
| Type | Bookshelf |
| Power | Active |
| Height | 244 mm |
| Width | 138 mm |
| Depth | 203 mm |
| Weight | 3.45 kg |
| Enclosure | bass-reflex-rear |
| Drivers | 1× 19 mm tweeter (soft dome), 1× 114 mm mid-bass (polypropylene cone) |
| Frequency response | 50–25000 Hz |
| Manufacturer | elac.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |