TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

ELAC
Debut ConneX DCB41
| ELAC Debut ConneX DCB41 | |
|---|---|
| Model | ELAC Debut ConneX DCB41 |
| Type | Bookshelf |
| Power | Active |
| Height | 9.6 in |
| Width | 5.4 in |
| Depth | 8 in |
| Weight | 7.6 lb |
| Enclosure | bass-reflex-rear |
| Drivers | 1× 0.7 in tweeter (soft dome), 1× 4.5 in mid-bass (polypropylene cone) |
| Frequency response | 50–25000 Hz |
| Manufacturer | elac.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |