TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

JBL
4329P
| JBL 4329P | |
|---|---|
| Model | JBL 4329P |
| Type | Bookshelf |
| Power | Active |
| Height | 516 mm |
| Width | 322 mm |
| Depth | 322 mm |
| Weight | 15.5 kg |
| Enclosure | bass-reflex-front |
| Drivers | 1× 25 mm tweeter (Annular Ring Teonex compression driver), 1× 200 mm mid-bass (Pure Pulp cone with black-paper cap) |
| Frequency response | 28–25000 Hz (±6 dB) |
| Impedance | 6 Ω |
| Manufacturer | global.jbl.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |