TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

JBL
4367
| JBL 4367 | |
|---|---|
| Model | JBL 4367 |
| Type | Floorstander |
| Power | Passive |
| Height | 941 mm |
| Width | 568 mm |
| Depth | 425 mm |
| Weight | 54 kg |
| Enclosure | bass-reflex-front |
| Drivers | 1× 75 mm tweeter (Compression driver), 1× 380 mm woofer (Cast-frame woofer) |
| Frequency response | 30–40000 Hz (±6 dB) |
| Sensitivity | 94 dB |
| Impedance | 6 Ω |
| Recommended amp | 300 W |
| Manufacturer | jbl.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |