TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

KEF
Coda W
Specifications
| KEF Coda W | |
|---|---|
| Model | KEF Coda W |
| Type | Bookshelf |
| Power | Active |
| Height | 285 mm |
| Width | 168 mm |
| Depth | 268 mm |
| Weight | 5.65 kg |
| Drivers | 1× 25 mm tweeter (MAT aluminium dome), 1× 130 mm mid-bass (magnesium-aluminium alloy cone) |
| Frequency response | 41–20000 Hz (±3 dB) |
| Manufacturer | international.kef.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |