TrueScale
Compare speakers at true scale.
TrueSpecs
Compare technical specifications (up to 4 speakers).
Compare up to 4 speakers
Pick up to four speakers and review their photos and technical specs side by side.

Sonus Faber
Duetto
Specifications
| Sonus Faber Duetto | |
|---|---|
| Model | Sonus Faber Duetto |
| Type | Bookshelf |
| Power | Active |
| Height | 342 mm |
| Width | 197 mm |
| Depth | 272 mm |
| Weight | 7.5 kg |
| Enclosure | bass-reflex-front |
| Drivers | 1× 28 mm tweeter (silk soft dome), 1× 134 mm mid-bass (paper cone) |
| Frequency response | 37–30000 Hz |
| Manufacturer | sonusfaber.com ↗ |
| Product page | Open product page ↗ |